Jaki jest koszt wstawienia kilku implantów?

Koszt odbudowy pojedynczego zęba to kwota około 6000 PLN. Jaki jest natomiast koszt w przypadku potrzeby odbudowy kilku zębów. 

Odbudowa kilku zębów na implantach

Podstawowy koszt odbudowy zębów na implantach to cena konsultacji implantologicznej wraz z pełną diagnostyką i przygotowaniem planu leczenia. Jak pisaliśmy w tym miejscu trzeba się liczyć z wydatkiem od 700 do 1000 PLN.  

 

Dodatkowo może się okazać, że niezbędne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego przed wszczepieniem implantu. Koszt tego typu zabiegów waha się w okolicy 2000 do 3000 PLN. 


Jestem po konsultacji -  z jakimi wydatkami muszę się liczyć w przypadku wstawienia kilku zębów?

Cena odbudowy kilku zębów na implantach będzie różnić się w zależności od umiejscowienia braków zębowych. W sytuacji w której obok braku zębowego z każdej jego strony są zdrowe zęby trzeba się liczyć z wydatkiem 5000 PLN za każdy ząb. W tym przypadku odbudowa 3 różnych zębów, które nie sąsiadują ze sobą wraz z wcześniejszą diagnostyką to kwota około 15000 PLN. 


W przypadku odbudowy dwóch zębów sąsiadujących najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie 2 implantów. Dlatego odbudowa dwóch sąsiadujących zębów to koszt w granicach 10000 PLN. 


Sytuacja wygląda inaczej jeśli chcemy wstawić trzy lub więcej zębów sąsiadujących ze sobą. Nie trzeba wtedy wstawiać takiej liczby implantów ile brakuje nam zębów. Przykładowo trzy lub cztery ubytki można uzupełnić stosując 2 implanty. 


Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząca spada koszt odbudowy na implantach. Odbudowa czterech zębów na dwóch implantach to koszt:


  • dwóch implantów 5000-6000 PLN
  • ich odsłonięcia i zastosowania śrub gojących 600 PLN
  • dwóch łączników 2400 - 3000 PLN
  • czterech koron porcelanowych 4800-6000 PLN
  • konsultacji implantologicznej, diagnostyki i przygotowania planu leczenia 700-1000 PLN


W sumie koszt odbudowy czterech sąsiadujących ze sobą na dwóch implantach to koszt od 14000 PLN do 16000 PLN